4 rzeczy, które musisz zrobić przed oddaniem swoich ubrań do pralni chemicznej

Korzystanie z usług pralni chemicznej to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Poza tym, wiele ubrań wymaga szczególnej pielęgnacji, a pranie na mokro może im jedynie zaszkodzić. W związku z tym, że pralni chemicznych powstaje coraz więcej, znalezienie odpowiedniego punktu usługowego w naszej okolicy nie powinno sprawić nam najmniejszego problemu. Jeżeli jesteśmy świeżo upieczonymi klientami pralni chemicznej, wiele kwestii może pozostawać dla nas tajemnicą. Oto lista rzeczy, które musimy zrobić, zanim oddamy swoją odzież do prania chemicznego. 

Pamiętaj, aby przeczytać etykiety na swoich ubraniach
Bardzo ważne jest sprawdzenie etykiet na ubraniu przed przekazaniem go do czyszczenia chemicznego. Etykieta będzie zawierała sugerowane wymagania producenta dotyczące prania. W większości przypadków sprawdzenie metek potwierdzi, czy odzież jest przeznaczona wyłącznie do czyszczenia na sucho. Oczywiście, pracownicy pralni sprawdzą etykiety jeszcze raz sortując odzież do czyszczenia, ale możemy uniknąć oddania do pralni rzeczy, które z powodzeniem wypierzemy w pralce. 

Pamiętaj, aby wskazać pracownikom pralni wszystkie plamy
Niektóre plamy wymagają specjalistycznych zabiegów w celu ich całkowitego usunięcia. W pralni nasze ubrania zostaną przeglądnięte pod kątem ewentualnych plam, ale możemy sami pokazać najbardziej uporczywe plamy, określić czas ich powstania oraz rodzaj. Te wszystkie wskazówki pomogą specjalistom lepiej zająć się naszą odzieżą i uzyskać bardziej zadowalające efekty czyszczenia. Nie zwlekajmy zbyt długo z oddaniem zaplamionych rzeczy do prania. Świeże plamy schodzą lepiej, niż te kilkudniowe. 

Pamiętaj, aby sprawdzić istniejące uszkodzenia Sprawdzenie stanu ubrań zajmie nam zaledwie kilka minut. Wykryjemy w ten sposób brakujące guziki, luźne szwy czy uszkodzone zamki błyskawiczne. Nie będziemy mieć potem żadnych wątpliwości, czy ubytki nie powstały w trakcie czyszczenia.

Pamiętaj, aby sprawdzić kieszenie w odzieży oddawanej do czyszczenia
Przedmioty takie jak długopisy, monety, klucze, spinacze do papieru mogą powodować uszkodzenia nie tylko naszej odzieży, ale także ubrań innych klientów. Dlatego warto przejrzeć kieszenie, przed zaniesieniem rzeczy do czyszczenia. Istnieje jeszcze jeden powód. Nie chcielibyśmy przecież oddać do prania ubrań, w których kieszeniach znajdują się cenne przedmioty. Kolczyki wrzucone w trakcie przyjęcia, banknoty wsunięte w pośpiechu w banku czy umowa z ubezpieczycielem… w naszych kieszeniach znajdują się niekiedy zaskakujące przedmioty. 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana