Co musisz wiedzieć o systemie Wet Cleaning?

Profesjonalne czyszczenie na mokro to proces w trakcie, którego do prania używa się wody, specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich detergentów. To doskonała alternatywa dla czyszczenia na sucho, czyli prania chemicznego. Jaka jest różnica między czyszczeniem na sucho, a czyszczeniem na mokro?

Czyszczenie na sucho, a czyszczenie na mokro
Ogólnie termin "pranie chemiczne" odnosi się do procesu czyszczenia ubrań z użyciem ciekłego rozpuszczalnika. Podczas, gdy w dalszym ciągu do prania używane są określone płyny, stosuje się termin „czyszczenie na sucho”, bo rozpuszczalniki zastępują w procesie pranie wodę. Tradycyjnie uważa się, że woda nie może być używana do prania niektórych materiałów takich, jak wełna czy jedwabie.

Profesjonalne czyszczenie na mokro zmieniło całe podejście do prania. W ciągu ostatniej dekady, gdy zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z zagrożeń wynikających z używania PERC i innych petrochemikaliów, firmy zaczęły szukać nowych, bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Opracowano specjalistyczny sprzęt, który pomaga w pielęgnacji ubrań czyszczonych na mokro, a specjalne zmiękczacze i dodatki sprawiają, że proces czyszczenia jest skuteczny i wydajny. W obecnej chwili całkowicie bezpieczne jest czyszczenie na mokro praktycznie każdej odzieży, bez względu na jej rodzaj oraz materiał.

Czy to jest bezpieczne?
System Wet Cleaning jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. W rzeczywistości Wet Cleaning jest powszechnie uznawany, jako jedna z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji dostępnych w pralniach komercyjnych. Większość środków używanych w procesie Wet Cleaning charakteryzuje się wysokim poziomem biodegradowalności. Toksyczne środki stosowane podczas prania chemicznego np. perc zostały zastąpione przez bardziej delikatne detergenty, które są jednak niezwykle skuteczne.

Czy bezpieczne jest czyszczenie wszystkiego w ten sposób? Wet Cleaning w ciągu ostatnich kilku lat przeszło długą drogę! Jest to stale rozwijająca się technologia, która z każdym rokiem staje się coraz lepsza, skuteczniejsza i bezpieczniejsza. Pamiętajmy jednak o tym, że tylko dlatego, że jest to bezpieczne rozwiązanie, nie oznacza to, że czyszczenie na mokro jest zawsze najlepszym wyborem. W niektórych przypadkach czyszczenie na mokro się po prostu nie sprawdzi.

Wet Cleaning, poza mniejszą toksycznością, ma jeszcze jedną, niewątpliwą zaletę. Dostrzeżemy ją od razu, jak tylko dostaniemy do rąk upraną w ten sposób odzież. Pranie będzie nie tylko czystsze i jaśniejsze, ale również wolne od nieprzyjemnych zapachów, charakterystycznych dla prania chemicznego.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana